prefabrik teknik özellikler

TAŞIYICI ÇELİK SİSTEM KAYNAKSIZ ROLLFORMER MAKİNASI İLE ÜRETİLEN BETOPAN PANELLİ BİNA TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 
Temel: Firmamız tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun beton dökülmelidir. Bina, zemin betonuna çelik dübel veya ankrajlarla tesbit edilmektedir.
 
Dış Duvarlar : İki yüzü 8mm kalınlığında yanmaz çimentolu yonga levha arasına 84mm expanded polistren köpüğün (20kg/m³) preslenerek yerleştirilmesi ile 10cm kalınlığında oluşturulur.
 
İç Duvarlar : İki yüzü 8mm kalınlığında yanmaz çimentolu yonga levha arasına 44mm expanded polistren köpüğün (20kg/m³) preslenerek yerleştirilmesi ile 6cm kalınlığında oluşturulur.
 
Taşıyıcı Duvar Birleşimleri: Dış ve iç duvarlar, binanın alt çerçevesi ve makaslar birbirlerine özel bükümlü galvaniz sac olarak üretilmiş, H profil kolonlar ile bağlanmaktadır.Tüm direklerin bağlantıları; vida,  galvanizli civata, pul ve somun sistemi ile sağlanmaktadır.
 
Boya:Dış duvarlar akrilik,iç duvarlar ve tavana iki kat plastik boya uygulanır .
 
Çatı: Çatı makası özel büküm galvanizli sacdan oluşmaktadır.Çatı kaplaması kiremit rengi galvaniz trapez saç olacaktır.
 
Tavan: Tavan kaplaması olarak 12.5mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan izolasyonu 80mm kalınlığında cam yünü ile yapılır. Alçıpan levhaların birleşim yerlerinde takviyelendirilmiş özel üretim sert pvc veya alüminyum tavan malzemesi kullanılmaktadır.
 
Kapı ve Kasaları: Dış kapı elektrostatik toz fırın boyalı çelik kapıdır. İç kapı kanat ve kasası, beyaz renk amerikan panel pres ahşap kapıdır.
 
Pencere Doğrama: Tüm pencereler ve vasistas doğramaları pvc Camlar 4+10.5+4 mm çift camdır.
 
Elektrik Tesisatı: Tüm tesisat malzemelerinde TSE mevcuttur. Tesisat duvarlarda kablo kanalı ile sıva üstü döşenmektedir.Anahtarlar ve prizler sistemde mevcuttur.Bina dışı elektrik bağlantı sistemi ve tesisatı ile ilgili tüm sorumluluklar ALICIYA aittir. Telefon, bilgisayar, tv,klima, vb. tesisatlar firmamıza ait değildir
 
Sıhhi Tesisat:Sıhhi tesisatta temiz su boruları PPRC,pis su boruları PVC'dir.Tüm bağlantı boruları Fırat markadır.Tüm tesisat malzemeleri vitrifiyeler ve armatürler fiyatımıza dahildir.Tesisatlar duvarlarda sıva üstü yapılmaktadır. Bina dışı bağlantılar, su sayacı vana vb.tesisat malzemeleri ALICIYA aittir.
 
Genel:Temel betonu, şap ve zemin kaplamaları fiyatımıza dahil değildir.
Firmamızdan bina teslim alınmadan müşterinin bina içinde uygulama yapmasına izin verilmez.
Montaj bitiminde ve teslim alım sonrasında Zemine şap atılma durumunda doğabilecek durumlar (kapıların çalışmaması, iç.dış,ve tavan boyalarının bozulması,tesisatların harç,kum sebebiyle tıkanması vb.) firmamızın sorumluluğu dışındadır.

Adalı İnşaat Taahhüt Makina San. Tic. A.Ş.
100.Yıl Sanayi Sitesi 5/A Blok No:8-9 59100 Tekirdağ-Türkiye
Telefon : 0 282 261 33 18
Fax : 0 282 260 23 50